«Հույս ունեմ, որ ռուս պաշտոնյաները բարձր և բարձրագույն մակարդակում հետևություններ կանեն». Խանդանյան
«Հույս ունեմ, որ ռուս պաշտոնյաները բարձր և բարձրագույն մակարդակում հետևություններ կանեն ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը, խոսելով Հայաստանի և ՌԴ պաշտոնյաների՝ վերջին շրջանում հաճախակի դարձած վեճերի մասին, նշել է. «Չեմ կարծում, թե վիրավորանքները երկկողմանի են։ Ես կարծում եմ՝ մարդիկ, որ պատասխանատու են դիվանագիտական աշխատանքի համար և պետք է պատշաճ դիվանագիտական լեքսիկոն ցուցաբերեն իրենց գործունեությունն իրականացնելիս, չեն կարողացել դա անել, և չեմ կարծում՝ փոխադարձ վիրավորանքներ են հնչում»։
Խանդանյանը նաև նշել է, թե հայկական կողմից հարցադրումներ են հնչում և փաստեր արձանագրվում՝ իրերը կոչելով իրենց անուններով. «Չեմ կարծում, թե այդտեղ ինտրիգ պետք է փնտրել»։
Նա անթույլատրելի է համարել ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցչի բառապաշարը ՀՀ պաշտոնյաների մասին. «Հույս ունեմ, որ ռուս պաշտոնյաները բարձր և բարձրագույն մակարդակում հետևություններ կանեն, քայլեր կձեռնարկեն, որ ավելի ցածր մակարդակում հնչող խոսույթը ՀՀ հետ կապված պատշաճ լինի»։

"I hope Russian officials will follow up at the high and highest level." Khandanyan
"I hope that Russian officials will follow up at the highest level," Sargis Khandanyan, chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations, said, speaking about the recent disputes between Armenian and Russian officials that have become frequent. "I don't think that the insults are two-sided. People responsible for diplomatic work who should show proper diplomatic lexicon while carrying out their activities failed to do so, and I don't think there are mutual insults.
Khandanyan also noted that the Armenian side raises questions and records facts, calling things by their names. "I don't think we should look for intrigue there."
He considered the vocabulary of the official representative of the Russian Foreign Ministry about RA officials unacceptable: "I hope that the Russian officials at the highest level will follow up, and take steps so that the speech at a lower level is appropriate about RA."