«Հույս ունեմ, որ ռուս պաշտոնյաները բարձր և բարձրագույն մակարդակում հետևություններ կանեն». Խանդանյան
«Հույս ունեմ, որ ռուս պաշտոնյաները բարձր և բարձրագույն մակարդակում հետևություններ կանեն ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը, խոսելով Հայաստանի և ՌԴ պաշտոնյաների՝ վերջին շրջանում հաճախակի դարձած վեճերի մասին, նշել է. «Չեմ կարծում, թե վիրավորանքները երկկողմանի են։ Ես կարծում եմ՝ մարդիկ, որ պատասխանատու են դիվանագիտական աշխատանքի համար և պետք է պատշաճ դիվանագիտական լեքսիկոն ցուցաբերեն իրենց գործունեությունն իրականացնելիս, չեն կարողացել դա անել, և չեմ կարծում՝ փոխադարձ վիրավորանքներ են հնչում»։
Խանդանյանը նաև նշել է, թե հայկական կողմից հարցադրումներ են հնչում և փաստեր արձանագրվում՝ իրերը կոչելով իրենց անուններով. «Չեմ կարծում, թե այդտեղ ինտրիգ պետք է փնտրել»։
Նա անթույլատրելի է համարել ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցչի բառապաշարը ՀՀ պաշտոնյաների մասին. «Հույս ունեմ, որ ռուս պաշտոնյաները բարձր և բարձրագույն մակարդակում հետևություններ կանեն, քայլեր կձեռնարկեն, որ ավելի ցածր մակարդակում հնչող խոսույթը ՀՀ հետ կապված պատշաճ լինի»։

«Я надеюсь, что российские чиновники примут меры на самом высоком уровне». Ханданян
"Надеюсь, что российские официальные лица на самом высоком и высочайшем уровне будут следить за этим ", - сказал председатель Постоянной комиссии НС по внешним отношениям Саргис Ханданян, говоря об участившихся в последнее время спорах между армянскими и российскими чиновниками . «Я не думаю, что оскорбления двусторонние. Я думаю, что люди, которые отвечают за дипломатическую работу и должны вроде бы проявлять при осуществлении своей деятельности надлежащую дипломатическую лексику, этого не сделали, и я не думаю, что здесь есть взаимные оскорбления.
Ханданян также отметил, что армянская сторона поднимает вопросы и фиксирует факты, называя вещи своими именами. «Я не думаю, что нам следует искать там интригу».
Он счел неприемлемой лексику официального представителя МИД России в адрес чиновников РА. " Надеюсь, что российские чиновники на самом высоком и высочайшем уровне проследят за этим, предпримут шаги для того, чтобы заявления на более низком уровне было уместным в отношении РА".