Հայաստանը շահագրգիռ է զարգացնել և խորացնել հայ-բրազիլական բազմաբնույթ հարաբերությունները. վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա Դա Սիլվային՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բրազիլիայի բարեկամ ժողովրդին Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Հայաստանը շահագրգիռ է զարգացնել և խորացնել հայ-բրազիլական բազմաբնույթ հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք նոր մակարդակի բարձրացնել մեր փոխգործակցությունը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր ոլորտներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Բրազիլիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»:

Armenia is interested in developing and deepening the multifaceted Armenian-Brazilian relations. prime minister
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of the Federal Republic of Brazil, Luis Inacio Lula Da Silva, on Independence Day. In particular, it is said in the message:
I warmly congratulate you and the friendly people of Brazil on Independence Day, the national holiday of the Federal Republic of Brazil.
Armenia is interested in developing and deepening the multifaceted Armenian-Brazilian relations for the benefit of our two countries and peoples.
I am confident that with joint efforts we will be able to raise our cooperation to a new level in various areas of mutual interest.