Եթե ԼՂ-ում պաշարում ու սով չկա, ինչո՞ւ է Ադրբեջանը Աղդամ ուղարկել այդ խորհրդավոր մարդասիրական օգնությունը. Մարուքյանը՝ Հաջիևին
Հայաստանի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը հակադարձել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի կեղծ պնդմանը,  թե Լաչինի միջանցքն արգելափակված չէ ու Լեռնային Ղարաբաղում շրջափակում չկա։
«Arab News-ին տված հարցազրույցում Ալիևի օգնական Հիքմեթ Հաջիևն ասել է, թե Լաչինի միջանցքը արգելափակված չէ և Լեռնային Ղարաբաղում շրջափակում չկա։
Ադրբեջանը նման կերպ ցանկանում է խաբել միջազգային հանրությանը Լաչինի միջանցքի անօրինական արգելափակման փաստի վերաբերյալ, ինչը հաստատել են միջազգային այնպիսի հայտնի կազմակերպություններ, ինչպիսիք են «Human Rights Watch»-ը, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդը և ՄԱԿ-ի Արդարադատության միջազգային դատարանը՝ հաստատված միջանկյալ որոշումներով, որ միջանցքը արգելափակված է, իսկ ժողովուրդը սովահարության շեմին է։
Ի վերջո, եթե Լաչինի միջանցքը փակված չէ և Լեռնային Ղարաբաղում պաշարում ու սով չկա, ինչպես պնդում է Ալիևի օգնականը, ապա ինչո՞ւ է Ադրբեջանը Աղդամ ուղարկել այդ խորհրդավոր մարդասիրական օգնությունը»,- «X»-ում գրել է Մարուքյանը։

Without siege and hunger in NK, why did Azerbaijan send that mysterious humanitarian aid to Aghdam? Marukyan to Hajiev
Edmon Marukyan, Ambassador with Special Assignments of Armenia, countered the false assertion of Hikmet Hajiyev, assistant to the President of Azerbaijan, that the Lachin Corridor is not blocked and there is no blockade in Nagorno-Karabakh.
"In an interview with Arab News, Aliyev's assistant Hikmet Hajiyev said that the Lachin corridor is not blocked and there is no blockade in Nagorno-Karabakh.
In this way, Azerbaijan wants to deceive the international community about the illegal blocking of the Lachin Corridor, which was confirmed by well-known global organizations such as "Human Rights Watch," the UN Security Council, and the UN International Court of Justice, approved by the interim decisions. The corridor is blocked, and the people are on the verge of starvation.
After all, if the Lachin corridor is not closed and there is no siege and famine in Nagorno-Karabakh, as Aliyev's aide claims, then why did Azerbaijan send that mysterious humanitarian aid to Aghdam?" Marukyan wrote in "X".