Կառավարությունը դեսպանատան համար Լոնդոնում շենք կգնի
Կառավարությունը շուրջ 8 մլրդ 388 մլն դրամ (17,380,800.0 ֆունտ ստերլինգ) կհատկացնի Լոնդոնի կենտրոնում 5 հարկանի շենք ձեռք բերելու համար։ Այն նախատեսված է Մեծ Բրիտանիայում ՀՀ դեսպանության համար։ Կառավարության որոշման նախագիծն ընդգրկված է վաղվա օրակարգում։
Ըստ հիմնավորումների, Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանությունը 1992 թ.-ից ի վեր տեղակայված է Լոնդոնի Հայ տան կողմից տրամադրված շենքում, որը դեսպանությանը տեղեկացրել է 2024 թվականին տարածքը ազատելու անհրաժեշտության մասին:
Տվյալ շինությունում ՀՀ դեսպանությունը զբաղեցնում է երկու փոքր սենյակ, ինչը մշտապես զգալիորեն սահմանափակել է դեսպանության աշխատանքային հնարավորությունները:
Շենքը ձեռք է բերվելու սեփականության իրավունքով: Այն ունի պատմամշակութային գրանցում, գտնվում է Լոնդոնի ամենաներկայանալի վայրերից մեկում, կազմված է 5 հարկից (նկուղայինով՝ 6), ունի ընդունելության սրահ:

The government will buy a building in London for the embassy
The government will allocate around 8 billion 388 million drams (£17,380,800.0) to acquire a 5-storey building in the center of London. It is intended for the RA Embassy in Great Britain. The draft government decision is included in tomorrow's agenda.
According to the justifications, since 1992, the RA Embassy in the United Kingdom has been located in the building provided by the London Armenian House, which informed the embassy about the need to vacate the premises in 2024.
The RA embassy occupies two small rooms in this building, which has always significantly limited the embassy's work opportunities.
The building will be acquired by ownership. It has a historical and cultural registration, is located in one of the most presentable places in London, consists of 5 floors (with a basement - 6), and has a reception hall.