ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղարի տեղակալը կժամանի Հայաստան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը կարգադրություն է ստորագրել ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Գուստավո Պարալեսի գլխավորած պատվիրակության ընդունելության մասին:
«Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ կետով՝ կարգադրում եմ.
1. Կազմակերպել 2023 թվականի սեպտեմբերի 11-15-ը Հայաստանի Հանրապետություն ժամանող՝ ԵԱՀԿ ԽՎ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Գուստավո Պարալեսի գլխավորած պատվիրակության ընդունելությունը:
2. Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանին՝ ընդունել պատվիրակությանը:
3. Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանին՝ պատվիրակության ընդունելությունը կազմակերպել Ազգային ժողովի նախագահի 2018 թվականի հունվարի 25-ի «Ներկայացուցչական ծախսերի իրականացման և հուշանվերների տրամադրման կարգի մասին» Կ-22-Ա կարգադրության համաձայն՝ Հայաստանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեով Ազգային ժողովին այդ նպատակի համար հատկացված միջոցների հաշվին»,- ասված է կարգադրության մեջ:

The Deputy Secretary General of the OSCE PA will arrive in Armenia
RA NA Speaker Alen Simonyan signed an order on the delegation's reception led by Gustavo Pallares, Deputy Secretary General of the OSCE PA.
"Guided by Article 5, Part 2, Clause 12 of the "Regulations of the National Assembly" constitutional law, I order.
1. To organize the delegation's reception led by Gustavo Pallares, Deputy Secretary General of the OSCE PA, arriving in the Republic of Armenia on September 11-15, 2023.
2. To Davit Arakelyan, head of the staff of the National Assembly and general secretary, to receive the delegation.
3. To Davit Arakelyan, Chief of Staff of the National Assembly, to organize the reception of the delegation by the Order K-22-A of the Speaker of the National Assembly of January 25, 2018, "On the Procedure for the Implementation of Representational Expenses and the Provision of Souvenirs" with the 2023 State Budget of the Republic of Armenia to the National Assembly at the expense of the funds allocated for that purpose," the order says.