Նոր ազդակ՝ հայ-կորեական փոխգործակցության ընդլայնմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահ Տաե-վոն Չեյի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում ընդգրկված են նաև տարբեր ոլորտներում գործունեություն ծավալող գործարարներ:
Վարչապետը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել ՀՀ կառավարության շահագրգռվածությունը՝ ակտիվացնելու առևտրատնտեսական համագործակցությունը Կորեայի Հանրապետության հետ: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ այցը կնպաստի նաև գործարար կապերի խորացմանը:
Կորեայի Հանրապետության առևտրաարդյունաբերական պալատի նախագահը նշել է, որ պատրաստ են նոր ազդակ հաղորդել տնտեսության և ներդրումների բնագավառում հայ-կորեական փոխգործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
Այս համատեքստում, քննարկվել են մեր երկրում բիզնես միջավայրի բարելավման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին, տարբեր ուղղություններով ներդրումային ծրագրերի հնարավորություններին և հետագա, մասնավորապես՝ գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության և կանաչ էներգետիկայի ոլորտներում, համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

A new impetus to the expansion of Armenian-Korean interaction
Prime Minister Nikol Pashinyan received the delegation headed by Tae-won Chae, President of the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Korea, which includes business people operating in various fields.
The Prime Minister welcomed the delegation's visit to Armenia and emphasized the interest of the RA government in activating trade and economic cooperation with the Republic of Korea. Nikol Pashinyan expressed confidence that the visit will contribute to the deepening of business ties.
The President of the Chamber of Commerce and Industry of the Republic of Korea noted that they are ready to give a new impetus to developing and expanding Armenian-Korean cooperation in economy and investments.
In this context, the steps taken to improve the business environment in our country, the possibilities of investment programs in different directions and further cooperation, particularly in the fields of agriculture, tourism and green energy, were discussed.