«Երասխից Հորադիզ երկաթգծի ենթակառուցվածք ունենալը շատ լավ լուծում է Հայաստանի համար». Մհեր Գրիգորյան
Հայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն անդրադարձել է ճանապարհային երթուղիների ապաշրջափակման շուրջ բանակցություններին․
«Ենթակառուցվածքի և կապի մասով փոխադարձ ընկալում և, կարծես, համաձայնություն կա, որ դա տարածաշրջանի համար շատ դրական լուծում է, բայց դրա շահագործման հետ կապված կան բազմաթիվ հարցեր, որոնք դեռ պետք է վերջնականապես համաձայնեցվեն»,- ասել է նա։
Գրիգորյանի խոսքով՝ Երասխից Հորադիզ երկաթգծի ենթակառուցվածք ունենալը շատ լավ լուծում է Հայաստանի համար և, ընդհանրապես, տարածաշրջանում Հայաստանի դերն ընդգծելու տեսանկյունից. «Բայց զուգահեռ կան հարակից բազմաթիվ հարցեր, որոնց շուրջ դեռևս վերջնական լուծում կամ վերջնական պայմանավորվածություններ չկան»։
Նա նաև խոսել է բանակցային գործընթացից, շեշտելով. «Ընդհանուր ֆոնը բնականաբար պետք է նպաստավոր լինի։ Ի՞նչ ապաշրջափակում, եթե չլինի կայունություն և խաղաղություն»։

"Having the infrastructure of the Yeraskh-Horadiz railway is a perfect solution for Armenia." Mher Grigoryan
The Deputy Prime Minister of Armenia, Mher Grigoryan, referred to the negotiations on unblocking road routes.
"In terms of infrastructure and communication, there is mutual understanding and, it seems, agreement that it is a very positive solution for the region, but there are many issues related to its operation that still need to be finally agreed upon," he said.
According to Grigoryan, having the infrastructure of the Yeraskh-Horadiz railway is a perfect solution for Armenia and, in general, from the point of view of emphasizing Armenia's role in the region, "But at the same time, there are many related issues on which there are still no final solutions or final agreements."
He also discussed the negotiation process, stressing, "The general background should naturally be favorable. What kind of lifting of the blockade is possible if there is no stability and peace?"