Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սադիր Ժապարովին՝ Անկախության օրվա առթիվ։ Ուղերձում նշված է.
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Ղրղզստանի Հանրապետության քաղաքացիներին Անկախության օրվա առթիվ։
Վստահ եմ, որ մեր երկու ժողովուրդների միջև ձևավորված բարեկամական և հարգալից հարաբերություններն ամուր հենք կհանդիսանան հայ-ղրղզական համագործակցության ընդլայնման համար ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում, այդ թվում՝ ընթացիկ տարվա աշնանը Բիշքեկում կայանալիք միջոցառումների շրջանակում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություն, իսկ Ղրղզստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

The Prime Minister sent a congratulatory message to the President of Kyrgyzstan
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated the President of the Republic of Kyrgyzstan, Sadir Zhaparov, on the occasion of Independence Day. The message states:
I heartily congratulate you and the citizens of the Kyrgyz Republic on Independence Day.
I am confident that the friendly and respectful relations formed between our two peoples will be a solid foundation for the expansion of Armenian-Kyrgyz cooperation on both bilateral and multilateral platforms, including the events to be held in Bishkek in the fall of this year.
Taking advantage of this opportunity, I wish you good health, happiness and success, and peace and prosperity to the friendly people of Kyrgyzstan."