Վարչապետը հյուրընկալել է Անն Իդալգոյի գլխավորած պատվիրակության անդամներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային ընթրիք է ունեցել Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ:
Վարչապետը բարձր է գնահատել և շնորհակալություն հայտնել Ֆրանսիայի մի շարք շրջանների կողմից Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին հումանիտար օգնություն ցուցաբերելու նախաձեռնությունը և ընդգծել, որ բեռների տեղափոխումն արգելափակելու քայլը ևս մեկ անգամ վկայում է ԼՂ-ում հումանիտար ճգնաժամի խորացմանը միտված Ադրբեջանի քաղաքականության մասին:
Զրուցակիցները շեշտել են ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակի հաղթահարմանն ուղղված քայլերի անհրաժեշտությունը: Մտքեր են փոխանակվել հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին և առկա համագործակցությանը վերաբերող հարցերի շուրջ:

Премьер-министр принял членов делегации во главе с Анной Идальго
Премьер-министр Никол Пашинян провел рабочий ужин с членами делегации во главе с мэром Парижа Анн Идальго.
Премьер-министр высоко оценил и поблагодарил инициативу ряда регионов Франции по оказанию гуманитарной помощи народу Нагорного Карабаха и подчеркнул, что шаг по блокированию перевозки грузов еще раз свидетельствует о политике Азербайджана, направленной на углубление гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе.
Собеседники подчеркнули необходимость шагов по преодолению ситуации в Нагорном Карабахе. Состоялся обмен мыслями по вопросам, касающимся армяно-французских отношений и существующего сотрудничества.