Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն այսօր Սյունիքի մարզում ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, թե իրենց ուղերձը հստակ է ու պարզ. «Մենք նախևառաջ կոչ ենք անում հարգել միջազգային իրավունքը»։
Նրա խոսքով ԼՂ բնակչությունը շրջափակման մեջ է անկախ իր կամքից. «Այն, ինչ տեղի է ունենում այսօր Ղարաբաղում, նման է ցեղասպանության»:
Միաժամանակ Փարիզի քաղաքապետը վստահեցրել է. «Մենք դիմում ենք Ֆրանսիայի նախագահին, որ նա օգտագործի այն դիրքը, որն ունի, որ գրավում է Ֆրանսիան ՄԱԿ-ի ԱԽ-ում ԼՂ ժողովրդի իրավունքները հարգելու նպատակով բանաձև ընդունելու համար»:

Мэр Парижа Анн Идальго заявила сегодня на пресс-конференции в Сюникской области, что их послание ясно и просто. «Прежде всего, мы призываем уважать международное право».
По ее словам, население Нагорного Карабаха находится в блокаде независимо от его воли. « То, что происходит сегодня в Карабахе, похоже на геноцид».
При этом заверил мэр Парижа. "Мы призываем президента Франции использовать позицию, которую Франция занимает в Совете Безопасности ООН, для принятия резолюции об уважении прав народа Нагорного Карабаха".