Ռուբեն Վարդանյանը վերջերս բացահայտում արեց՝ Արցախում կան ստվերային գործունեությամբ զբաղվող մարդիկ. Քոչարյան
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը հայտարարել է, թե Ռուբեն Վարդանյանը վերջերս բացահայտում արեց՝ Արցախում կան ստվերային գործունեությամբ զբաղվող մարդիկ։
«Նրանք իրավունք չունեն այդպիսի միջավայրում նման գործունեություն ծավալել, քանի որ այնտեղ կան խիստ անվտանգային խնդիրներ։ 8 հոգով Արցախի ընտրված նախագահին հրաժարականի պարտադրանք են ներկայացնում, ես չգիտեմ՝ 7-ն ովքեր են, բայց համոզված եմ՝ 1-ը Ռուբեն Վարդանյան է, ես չգիտեմ՝ Ռուբեն Վարդանյանն ում է ներկայացնում»,- նշել է նա։
Ըստ Անդրանիկ Քոչարյանի՝ Արցախում չպետք է ներքաղաքական տարաձայնություններ լինեն, և միայն դրա շնորհիվ հնարավոր կլինի անվտանգային խնդիրները լուծել։

Ruben Vardanyan recently revealed that people are engaged in shady activities in Artsakh. Kocharian
Andranik Kocharyan, Chairman of the Standing Committee on Defense and Security Affairs of the National Assembly, stated that Ruben Vardanyan recently revealed that people are engaged in shady activities in Artsakh.
"They have no right to carry out such activities in such an environment, because there are serious security problems there. 8 people are forcing the elected president of Artsakh to resign, I don't know who the 7 are, but I am sure that 1 is Ruben Vardanyan, I don't know who Ruben Vardanyan represents," he said.
According to Andranik Kocharyan, there should be no internal political disagreements in Artsakh, and only thanks to this will it be possible to solve the security problems.