Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմագին շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Հնդկաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Դարեր շարունակ անկախության համար մղվող՝ հնդիկ ժողովրդի պայքարը փաստում է ինքնիշխան և ժողովրդավար պետություն ունենալու գերակա արժեքի մասին, արժեք, որը մեր երկու ժողովուրդների ավանդական բարեկամական կապերի և փոխադարձ հարգանքի հիմքում է ընկած:
Մեր վերջին հանդիպման ժամանակ հանձնառություն ստանձնեցինք լավագույնս իրացնելու ամենատարբեր ոլորտներում Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև առկա ներուժը, և այժմ կարող ենք հպարտությամբ արձանագրել, որ հայ-հնդկական դարավոր բարեկամությունը թևակոխել է որակապես նոր փուլ, ինչի վկայությունն է մեր երկրների միջև երկկողմ օրակարգի և երկխոսության ակտիվացումը:
Մենք կարևորում ենք ժողովրդավարական արժեքների կրող Հնդկաստանի դերակատարության բարձրացումը գլոբալ քաղաքականության մեջ և սատարում միջազգային ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների օրակարգի առաջմղման գործում Հնդկաստանի ջանքերին:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում մեր երկրների փոխգործակցությունն առավել կամրապնդվի, ինչին էապես կնպաստեն կողմերի միջև բարձրաստիճան փոխայցելությունները: Եվս մեկ անգամ վերահաստատում եմ Ձեզ հարմար ժամանակահատվածում Հայաստան այցելելու իմ հրավերը:
Ձերդ գերազանցություն, օգտվելով առիթից, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ ամենայն բարիք և բարօրություն»:

Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of India.
Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Prime Minister of the Republic of India Narendra Modi on the occasion of Independence Day.
In particular, it is said in the message:
"I send you warm congratulations on the Independence Day of the Republic of India.
The struggle of the Indian people for centuries for independence proves the supreme value of having a sovereign and democratic state. This deal underlies our two peoples' traditional friendly ties and mutual respect.
During our last meeting, we committed to best realize the existing potential between Armenia and India in various fields, and now we can proudly state that the centuries-old Armenian-Indian friendship has entered a qualitatively new phase, which is evidenced by the activation of the bilateral agenda and dialogue between our countries.
We value the increasing role of India as a bearer of democratic values in global politics and support India's efforts in advancing the international institutional reform agenda.
Thanks to joint efforts, the cooperation of our countries in bilateral and multilateral formats will be further strengthened, which will be significantly facilitated by high-level mutual visits between the parties. Once again, I reaffirm my invitation to visit Armenia at a convenient time for you.
Your Excellency, taking advantage of this opportunity, I wish you good health and new successes, and to the friendly people of India, all the best and well-being."