Վահե Ղազարյանը Հնդկաստանի դեսպանի հետ քննարկել է համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ հարցեր
Օգոստոսի 4-ին ՀՀ ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհայի գլխավորած պատվիրակությանը, հայտնում են ՀՀ ներքին գործերի նախարարությունից։
Ողջունելով հյուրերին՝ Վահե Ղազարյանը շնորհավորել է դեսպանին նշանակման կապակցությամբ և բարձր գնահատել Հնդկաստանի դեսպանության հետ արդյունավետ համագործակցությունը։ Վահե Ղազարյանը, խոսելով Ներքին գործերի նախարարությունում ընթացող բարեփոխումների մասին, մանրամասնել է հատկապես ենթակա ծառայություններում իրականացվող աշխատանքները։
Նիլակշի Սահա Սինհան շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ նույնպես ընդգծել է առկա սերտ հարաբերություններն ու համագործակցությունն ամրապնդելու և ընդլայնելու պատրաստակամություն հայտնել։
Հանդիպմանը քննարկվել են համագործակցության հետագա ուղղությունները, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր։

4 августа министр внутренних дел РА Ваге Казарян принял делегацию во главе с Чрезвычайным и Полномочным послом Индии в Армении Нилакши Саха Синхой, сообщает МВД РА.
Приветствуя гостей, Ваге Казарян поздравил посла с назначением и высоко оценил плодотворное сотрудничество с посольством Индии. Ваге Казарян, говоря о проводимых в МВД реформах, подробно остановился на работах, проводимых в подведомственных службах.
Поблагодарив за теплый прием, Нилакши Саха Синха также подчеркнул готовность к укреплению и расширению существующих тесных отношений и сотрудничества.
На встрече были обсуждены дальнейшие направления сотрудничества, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.