Սուրեն Պապիկյանն Անդրեա Վիկտորինի հետ քննարկել է ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությանն առնչվող հարցեր
Օգոստոսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Անդրեա Վիկտորինին` Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել տիկին դեսպանին համագործակցության համար և մաղթել հաջողություններ հետագա գործունեության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԵՄ դիտորդական առաքելության գործունեությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Suren Papikyan discussed issues related to the activities of the EU observation mission with Andrea Victorin
On August 4, RA Defense Minister Suren Papikyan received the head of the EU delegation in RA, Ambassador Andrea Victorin, at the end of his mission in Armenia.
The Minister of Defense thanked the Ambassador for her cooperation and wished her success in future activities.
During the meeting, several issues related to the activities of the EU observation mission and regional security were discussed.