Ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ և եղբայրական վրաց ժողովրդին. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիին՝ Ռաչայի շրջանում ողբերգական աղետի հետևանքով մարդկային զոհերի և վիրավորների կապակցությամբ: Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
Խորապես ցնցված եմ Վրաստանի Ռաչայի շրջանում մարդկային կյանքեր խլած և ավերածություններ պատճառած աղետից:
Հայ ժողովրդի և Հայաստանի կառավարության, ինչպես նաև անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում Ձեզ և եղբայրական վրաց ժողովրդին: Զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին մաղթում եմ տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:

Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Грузии Ираклию Гарибашвили в связи с человеческими жертвами и пострадавшими, вызванными трагическим бедствием в Рачинском районе. В частности, в телеграмме говорится:
«Ваше превосходительство, я глубоко потрясен стихийным бедствием, которое унесло человеческие жизни и вызвало разрушения в Рачинском районе Грузии.
От имени армянского народа и правительства Армении, а также от себя лично выражаю соболезнования и поддержку Вам и братскому грузинскому народу. Желаю стойкости и мужества духа родным и близким погибших, скорейшего выздоровления раненым.