Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի ԱԳ նախարարի հետ, առաջարկել կառավարության աջակցությունը
Օգոստոսի 4-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլյա Դարչիաշվիլիի հետ, հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Արարատ Միրզոյանը ևս մեկ անգամ ցավակցություն է հայտնել իր գործընկերոջը, Վրաստանի կառավարությանն ու բարեկամ վրաց ժողովրդին Ռաչայի շրջանում սողանքների հետևանքով մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
Նախարար Միրզոյանն առաջարկել է Հայաստանի կառավարության աջակցությունն աղետի դեմ պայքարի և դրա հետևանքների վերացման հարցում:

Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Грузии и предложил поддержку правительства
4 августа министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Грузии Ильей Дарчиашвили, сообщает МИД РА.
Арарат Мирзоян еще раз выразил соболезнования своему коллеге, правительству Грузии и дружественному грузинскому народу в связи с гибелью людей в результате оползней в Рачинском районе.
Министр Мирзоян предложил поддержку правительства Армении в борьбе со стихией и ликвидации ее последствий.