Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում եղբայրական վրաց ժողովրդին. Արարատ Միրզոյան
«Խորը ցավով տեղեկացա Վրաստանի Ռաճայի տարածաշրջանում տեղի ունեցած աղետի մասին, որը մարդկային կյանքեր խլեց։ Այս ծանր պահին իմ ցավակցությունն եմ հայտնում եղբայրական վրաց ժողովրդին և իշխանություններին, իսկ զոհերի հարազատներին մաղթում տոկունություն և համբերություն»,- այս մասին ասվում է ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի «Թվիթերի» էջում արված գրառման մեջ։
Հիշեցնենք, որ երեկ Վրաստանի Օնիի մունիցիպալիտետում՝ Շովի հանգստավայրի տարածքում տեղի է ունեցել սողանք. որին այս պահի տվյալներով զոհ է գնացել 7 մարդ, իսկ շուրջ 30 անձ համարվում է անհետ կորած։

I express my condolences to the fraternal Georgian people. Ararat Mirzoyan
"It is with deep pain that I learned about the disaster that took place in the Racha region of Georgia, which took human lives. At this difficult moment, I express my condolences to the fraternal Georgian people and the authorities, and I wish endurance and patience to the relatives of the victims," Foreign Minister Ararat Mirzoyan said in a post on his Twitter page.
It shouild be noted that a landslide occurred yesterday in the Oni municipality of Georgia, in the area of the Shov resort. According to the data, at this moment, 7 people have died, and around 30 people are considered missing.