«ԼՂ-ի իշխանություններն ունեն անելիք, մենք պատրաստ ենք նրանց աջակցել այդ ուղղությամբ». Նիկոլ Փաշինյան
Մամուլի ասուլիսում Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստ է աջակցել ԼՂ իշխանություններին՝ ճգնաժամը հաղթահարելու հարցում։
«Կարող ենք ասել ՌԴ-ն, ԱՄՆ-ն, Եվրամիությունը, Հայաստանը, Ադրբեջանը այս-այն բաները պիտի անեն, պետք է ձևակերպենք նաև՝ ԼՂ-ն ի՞նչ պետք է անի ստեղծված ճգնաժամը հաղթահարելու հարցում: ԼՂ-ի իշխանություններն ունեն անելիք, մենք պատրաստ ենք նրանց աջակցել այդ ուղղությամբ»:
Վարչապետը հավելել է. «Պետք է դուրս գանք այն տրամաբանությունից, թե ամբողջ աշխարհը քնում ու արթնանում է՝ մտածելով՝ ինչպես պետք է լուծենք ԼՂ-ի հարցը: Դա մեր խնդիրն է, մենք պետք է գտնենք խնդրի լուծման ձևերը, առաջին հերթին դա հենց մեզ է պետք»:

"The NK authorities have work to do, we are ready to support them in that direction;" Nikol Pashinyan
At the press conference, Nikol Pashinyan noted that Armenia is ready to support the Nagorno-Karabakh authorities in overcoming the crisis.
"We can say that the Russian Federation, the USA, the European Union, Armenia, Azerbaijan must do such and such things, we must also formulate: what should Nagorno-Karabakh do in order to overcome the created crisis? The authorities of Nagorno-Karabakh have work to do, we are ready to support them in that direction."
The Prime Minister added: "We need to get out of the logic that the whole world sleeps and wakes up thinking how to solve the Nagorno-Karabakh issue. It's our problem, we have to find ways to solve the problem, first of all we need it."