Հայաստանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետերը կհանդիպեն սահմանի տարբեր հատվածներում
Հայաստանի ու Ադրբեջանի փոխադարձ համաձայնությամբ՝ որոշվել է սահմանազատման հանձնաժողովի սահմանին կայանալիք հանդիպումները կազմակերպել յուրաքանչյուր անգամ պետական սահմանի տարբեր հատվածներում։ Այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։
«Կողմների փոխադարձ համաձայնությամբ՝ որոշվել է սահմանին կայանալիք հանդիպումները կազմակերպել յուրաքանչյուր անգամ պետական սահմանի տարբեր հատվածներում»,- հայտնեցին գրասենյակի։
Նշենք՝ հուլիսի 12-ի հանդիպումը կողմերի համաձայնությամբ կազմակերպվել էր պետական սահմանի Տավուշի մարզի և Ղազախի շրջանի հատվածում:
Հիշեցնենք՝ սա ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի 4-րդ հանդիպումն էր։

The Deputy Prime Ministers of Armenia and Azerbaijan will meet in different parts of the border
With the mutual consent of Armenia and Azerbaijan, it was decided to organize the border delimitation committee meetings in different parts of the state border each time. Radar Armenia learned about this from the office of RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan.
"By mutual agreement of the parties, it was decided to organize the meetings at the border each time in different parts of the state border," the office said.
It should be noted that the July 12 meeting was organized by the parties' agreement in the Tavush region and Ghazakh region sections of the state border.
It was the fourth meeting between RA Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and Azerbaijan Deputy Prime Minister Shahin Mustafaev.