Հայաստանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետերը կհանդիպեն սահմանի տարբեր հատվածներում
Հայաստանի ու Ադրբեջանի փոխադարձ համաձայնությամբ՝ որոշվել է սահմանազատման հանձնաժողովի սահմանին կայանալիք հանդիպումները կազմակերպել յուրաքանչյուր անգամ պետական սահմանի տարբեր հատվածներում։ Այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից։
«Կողմների փոխադարձ համաձայնությամբ՝ որոշվել է սահմանին կայանալիք հանդիպումները կազմակերպել յուրաքանչյուր անգամ պետական սահմանի տարբեր հատվածներում»,- հայտնեցին գրասենյակի։
Նշենք՝ հուլիսի 12-ի հանդիպումը կողմերի համաձայնությամբ կազմակերպվել էր պետական սահմանի Տավուշի մարզի և Ղազախի շրջանի հատվածում:
Հիշեցնենք՝ սա ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ու Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևի 4-րդ հանդիպումն էր։

Вице-премьеры Армении и Азербайджана встретятся на разных участках границы
По обоюдному согласию Армении и Азербайджана было решено каждый раз организовывать заседания комиссии по делимитации границы на разных участках государственной границы. Об этом Radar Armenia сообщили  в аппарате вице-премьер-министра РА Мгера Григоряна.
"По обоюдному согласию сторон принято решение организовывать встречи на границе каждый раз на разных участках государственной границы", - сказали в ведомстве.
Отметим, что встреча 12 июля была организована по договоренности сторон на участке государственной границы Тавушского марза и Газахского района.
Напомним, что это четвертая встреча вице-премьер-министра РА Мгера Григоряна и вице-премьер-министра Азербайджана Шахина Мустафаева.