Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսուա Ռոշբլուանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Ֆրանսիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի երկարամյա նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանին:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Ռոշբլուանի այցը Հայաստան և ընդգծել նրա կարևորագույն դերը Հայաստանի և Ֆրանսիայի հարաբերությունների շարունակական զարգացման ու ամրապնդման գործում: Վարչապետը շեշտել է նաև նրա անձնական վերաբերմունքը Հայաստանի օրակարգի ու դրա առաջմղման հարցում:
Ֆրանսուա Ռոշբլուանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և հավելել, որ այս օրն իր համար խորհրդանշական է: «Հինգ տարի առաջ այս օրը, պարոն վարչապետ, ինձ հանձնեցիք Հայաստանի Հանրապետության անձնագիր: Ուրախ եմ կրկին Հայաստանում գտնվելու և մտքեր փոխանակելու հնարավորության համար»,- ասել է պարոն Ռոշբլուանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ֆրանսիական փոխգործակցությանը, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Prime Minister Nikol Pashinyan received former member of the French National Assembly, long-time chairman of the France-Armenia parliamentary friendship group Francois Rochebloin.
The Prime Minister welcomed Mr. Rochebloin's visit to Armenia and emphasized his important role in the continuous development and strengthening of relations between Armenia and France. The Prime Minister also emphasized his personal attitude towards Armenia's agenda and its promotion.
Francois Rochebloin thanked for the warm welcome and added that this day is symbolic for him, "Five years ago today, Mr. Prime Minister, you handed me a passport of the Republic of Armenia. I am happy for the opportunity to be in Armenia again and exchange ideas," said Mr. Rochebloin.
The interlocutors touched upon the Armenian-French interaction, as well as other issues of mutual interest.