Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսուա Ռոշբլուանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, Ֆրանսիա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի երկարամյա նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանին:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Ռոշբլուանի այցը Հայաստան և ընդգծել նրա կարևորագույն դերը Հայաստանի և Ֆրանսիայի հարաբերությունների շարունակական զարգացման ու ամրապնդման գործում: Վարչապետը շեշտել է նաև նրա անձնական վերաբերմունքը Հայաստանի օրակարգի ու դրա առաջմղման հարցում:
Ֆրանսուա Ռոշբլուանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և հավելել, որ այս օրն իր համար խորհրդանշական է: «Հինգ տարի առաջ այս օրը, պարոն վարչապետ, ինձ հանձնեցիք Հայաստանի Հանրապետության անձնագիր: Ուրախ եմ կրկին Հայաստանում գտնվելու և մտքեր փոխանակելու հնարավորության համար»,- ասել է պարոն Ռոշբլուանը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են հայ-ֆրանսիական փոխգործակցությանը, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի:

Премьер-министр Пашинян принял Франсуа Рошблуана
Премьер-министр Никол Пашинян принял бывшего депутата Национального собрания Франции, многолетнего председателя парламентской группы дружбы Франция-Армения Франсуа Рошблуана.
Премьер-министр приветствовал визит г-на Рошблуана в Армению и подчеркнул его важную роль в постоянном развитии и укреплении отношений между Арменией и Францией. Премьер-министр также подчеркнул свое личное отношение к повестке дня Армении и ее продвижению.
Франсуа Рошблуан поблагодарил за теплый прием и добавил, что этот день для него символичен. «Пять лет назад сегодня, господин премьер-министр, вы вручили мне паспорт Республики Армения. Я рад возможности снова побывать в Армении и обменяться идеями», - сказал г-н Рошблуан.
Собеседники коснулись армяно-французского взаимодействия, а также других вопросов, представляющих взаимный интерес.