ԶՈՒ ԳՇ պետը Վաշինգտոնում մասնակցել է ԱՄՆ Ազգային գվարդիայի նահանգային ծրագրի համաժողովին (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Աշխատանքային այցով ԱՄՆ-ում գտնվող ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հուլիսի 17-18-ը մայրաքաղաք Վաշինգտոնում մասնակցել է ԱՄՆ Ազգային գվարդիայի նահանգային համագործակցության ծրագրի 30-ամյակին նվիրված համաժողովին։
Միջոցառման ընթացքում տեղի են ունեցել հանդիպումներ ԱՄՆ Ազգային գվարդիայի բյուրոյի պետ, գեներալ Դանիել Հոկանսոնի, ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման և քաղաքականության հարցերով տնօրեն, գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկայի և Կանզաս նահանգի ադյուտանտ գեներալ, Ազգային գվարդիայի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մայքլ Վեներդիի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են նահանգային գործընկերության շրջանակներում Հայաստան-Կանզաս համագործակցության ներկա մակարդակը և զարգացման հեռանկարները, ԱՄՆ-ի հետ երկկողմ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Նույն օրը տեղի է ունեցել գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի հանդիպումը Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Միխալիս Գիորգալասի և Ազգային գվարդիայի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Դիմոկրիտոս Զերվակիսի հետ։

The Chief of the General Staff of the Armed Forces participated in the US National Guard State Program Conference in Washington (PHOTOS)
On July 17-18, the head of the RA Armed Forces General Staff, First Deputy Minister of Defense, Lieutenant General Edward Asryan, who is in the USA on a working visit, participated in the conference dedicated to the 30th anniversary of the US National Guard State Cooperation Program in the capital Washington.
The event held meetings with US National Guard Bureau Chief General Daniel Hokanson, US European Command Director of Strategy, Planning, and Policy, Major General Daniel Lasica, and Kansas State Adjutant General National Guard Commander Brigadier General Michael Venerdi.
During the meetings, the current level and development prospects of Armenia-Kansas cooperation within the framework of state partnership and several issues related to bilateral cooperation with the USA were discussed.
On the same day, Lieutenant General Edward Asryan met with the Minister of Defense of the Republic of Cyprus, Michalis Giorgalas, and the Chief of the General Staff of the National Guard, Lieutenant General Dimokritos Zervakis.