Արմեն Գրիգորյանը հանիպել է Ջեյք Սալիվանի հետ․ քննարկել են անվտանգային մարտահրավերները
Հուլիսի 6-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Սպիտակ տանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ նախագահի Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ․ այս մասին հայտնում են ԱԽ–ից։
Հանդիպմանը կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային և ավելի լայն արտատարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակն ու մարտահրավերները: Այս համատեքստում ԱԽ քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել հայկական կողմի մոտեցումները մի շարք կարևոր ուղղություններով:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր՝ մասնավորապես, շեշտել են երկկողմ համագործակցության զարգացումը՝ էներգետիկայի, տնտեսության և ժողովրդավարության շրջանակներում:

The Security Council reports that on July 6, Security Council Secretary Armen Grigoryan met with Jake Sullivan, National Security Adviser of the US President, at the White House.
The parties discussed the regional and broader extra-regional security situation and challenges at the meeting. In this context, the Secretary of the Security Council presented to the interlocutor the approaches of the Armenian side in several important directions.
The interlocutors discussed bilateral interests, particularly emphasizing the development of bilateral cooperation in the framework of energy, economy, and democracy.