Ռուբեն Ռուբինյանը հանդիպել է ԵԽ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Ռուբեն Ռուբինյանը հուլիսի 6-ին ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի քաղաքական հարցերով տնօրեն Միրոսլավ Պապային և մարդու իրավունքների ու օրենքի գերակայության հարցերով գլխավոր տնօրեն Խրիստոս Յակումոպուլոսին:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանը: Ողջունելով ԵԽ բարձրաստիճան պաշտոնյաներին խորհրդարանում` Ռուբեն Ռուբինյանն արժևորել է փոխգործակցությունը Եվրոպայի խորհրդում:
ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրել է տարածաշրջանում անվտանգային իրավիճակը, ընդգծել Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամի շուտափույթ հաղթահարման կարեւորությունը եւ Եվրոպայի խորհրդի դերն ու պատասխանատվությունն այդ հարցում:

Ruben Rubinyan met with senior officials of the CE
On July 6, Deputy Speaker of the National Assembly, head of the NA delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, Ruben Rubinyan, received Council of Europe Director of Political Affairs Miroslav Papa and Director General of Human Rights and Rule of Law Christos Yakoumopoulos.
Vladimir Vardanyan, chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs member of the NA delegation to the PACE, was also present at the meeting. Welcoming the high-ranking officials of the Council of Europe in the parliament, Ruben Rubinyan valued the cooperation in the Council of Europe.
The Deputy Speaker of the National Assembly presented the security situation in the region, emphasized the importance of quickly overcoming the humanitarian crisis created in Nagorno-Karabakh as a result of the illegal blockade of the Lachin Corridor, and the role and responsibility of the Council of Europe in this matter.