«Արձանագրում եմ ևս մեկ անգամ. ԼՂ-ում Հայաստանի բանակ չկա». վարչապետ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ընդգծել է, որ Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ԼՂ-ում հումանիտար իրավիճակն օր-օրի սրվում է․ ԼՂ մատակարարումներ չեն իրականացվում, ընդ որում՝ այդ հնարավորությունից զրկված են նաև ռուս խաղաղապահները. «Լաչինի միջանցքն արգելափակված է ամբողջապես»,- ասել է նա։
Այս համատեքստում նա շեշտել է, որ ադրբեջանական հռետորաբանությունն ու քարոզչությունը՝ հատկապես ԼՂ ուղղությամբ, շարունակաբար սրվում են.  «Ադրբեջանի կողմից չեն դադարում Հայաստանի հասցեին հնչող անհիմն մեղադրանքները։ Մասնավորապես, Ադրբեջանը շարունակում է Հայաստանից պահանջել՝ ԼՂ-ից դուրս բերել հայաստանյան բանակի ստորաբաժանումներն՝ այն դեպքում, երբ Հայաստանը ԼՂ-ում զորք չունի։
Արձանագրում եմ ևս մեկ անգամ. ԼՂ-ում Հայաստանի բանակ չկա։
ԼՂ-ում գործում է ԼՂ պաշտպանության բանակը, որի գոյության պատճառները յուրաքանչյուր ոք ամեն օր կարող է գտնել Ադրբեջանի պաշտոնական քարոզչության և գործողությունների մեջ, որի անթաքույց էությունը ԼՂ հայերին էթնիկ զտման և ցեղասպանության ենթարկելն է։ Ըստ էության, այդ քաղաքականության սողացող իրագործումն ենք այսօր տեսնում ԼՂ-ում»,- նշել է նա։

"I record once again. There is no Armenian army in Nagorno-Karabakh;" the prime minister
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan emphasized that the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh is worsening day by day as a result of the illegal blockade of the Lachin Corridor. There are no deliveries to NK, and the Russian peacekeepers are also deprived of this opportunity. "Lachin Corridor is completely blocked," he said.
In this context, he emphasized that Azerbaijani rhetoric and propaganda, especially in the direction of Nagorno-Karabakh, are continuously intensifying, "Azerbaijan's baseless accusations against Armenia do not stop. In particular, Azerbaijan continues to demand that Armenia withdraw the units of the Armenian army from Nagorno-Karabakh if Armenia does not have troops in Nagorno-Karabakh.
I record once again; there is no Armenian army in NK.
The Nagorno-Karabakh Defense Army operates in Nagorno-Karabakh; the reasons for its existence can be found every day in the official propaganda and actions of Azerbaijan, the undisguised essence of which is to subject Armenians of Nagorno-Karabakh to ethnic cleansing and genocide. We are seeing the creeping implementation of that policy in Nagorno-Karabakh," he said.