Քննարկվել է ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ներառյալ տնտեսական համագործակցության հեռանկարները
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հուլիսի 5-ին ԱՄՆ այցի շրջանակներում հանդիպել է ԱՄՆ պետքարտուղարի եվրոպական և եվրասիական հարցերով տեղակալի պաշտոնակատար Դերեք Հոգանի հետ:
Քննարկվել է ՀՀ-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ներառյալ տնտեսական համագործակցության հեռանկարները: Կողմերը կարևորել են տարածաշրջանային անվտանգության պահպանումը, Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության բանակցությունների շարունակականությունը, ինչպես նաև Ստեփանակարտ-Բաքու երկխոսության համար միջազգային մեխանիզմի ստեղծումն ու ԼՂ հայ բնակչության իրավունքների և անվտանգության ապահովումը:

The agenda of RA-US bilateral relations was discussed, including the prospects of economic cooperation
Security Council Secretary Armen Grigoryan met with US Deputy Secretary of State for European and Eurasian Affairs Derek Hogan during his visit to the USA on July 5.
The agenda of RA-US bilateral relations was discussed, including the prospects of economic cooperation. The parties emphasized the preservation of regional security, the continuation of Armenia-Azerbaijan peace negotiations, and the creation of an international mechanism for the Stepanakart-Baku dialogue and ensuring the rights and security of the Armenian population of Nagorno-Karabakh.