Վարչապետն ընդունել է Իրանի դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին արդյունավետ գործունեության և հայ-իրանական հարաբերությունների հետևողական զարգացմանը նպաստելու համար:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ պարոն Զոհուրիի պաշտոնավարման տարիները Հայաստանի համար եղել են դժվարին ու չնայած դրան՝ երկու երկրների միջև փոխգործակցությունը հետևողականորեն զարգացել է տարբեր ոլորտներում:
Մասնավորապես, ընդգծվել է երկկողմ առևտրաշրջանառության ծավալների հետևողական ավելացման, Մեղրիի սահմանային անցակետի, Հայաստան-Վրաստան Բարեկամության կամուրջի շինարարության աշխատանքներում իրանական ընկերությունների մասնակցության, Կապանում Իրանի հյուպատոսության բացման, դեպի Հայաստան իրանցի զբոսաշրջիկների հոսքի ավելացման, ճանապարհաշինության, ենթակառուցվածքների, էներգետիկայի ոլորտներում սերտ համագործակցության, ինչպես նաև երկկողմ բարձր մակարդակի ակտիվ շփումների փաստը:
Աբբաս Բադախշան Զոհուրին ևս իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին և Կառավարությանն ակտիվ համագործակցության համար և վստահություն հայտնել, որ հետագայում ևս հայ-իրանական համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ ու ամրապնդվել:

The Prime Minister received the Iranian ambassador
Prime Minister Nikol Pashinyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Abbas Badakhshan Zohuri, completing his diplomatic mission in our country.
The Prime Minister thanked the Ambassador for contributing to the practical activity and consistent development of Armenian-Iranian relations.
Nikol Pashinyan noted that the years of Mr. Zohuri's tenure were difficult for Armenia, and despite this, the cooperation between the two countries has consistently developed in various fields.
In particular, it emphasized the consistent increase in the volume of bilateral trade, the participation of Iranian companies in the construction works of the Meghri border crossing, the Armenia-Georgia Friendship Bridge, the opening of the Iranian consulate in Kapan, the increase in the flow of Iranian tourists to Armenia, close cooperation in the fields of road construction, infrastructure, and energy, as well as bilateral high the fact of functional level contacts.
Abbas Badakhshan Zohuri, in turn, thanked the Prime Minister and the Government for active cooperation and expressed confidence that the Armenian-Iranian cooperation will continue to develop and strengthen.