ԱՄՆ և ՄԹ պաշտոնյաները գնահատանք են հայտնել պատժամիջոցների շրջանցումը թույլ չտալու հարցում Հայաստանի հանձնառության համար
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների պետքարտուղարության Պատժամիջոցների համակարգման գրասենյակի ղեկավար դեսպան Ջեյմս Օ՛Բրայենը և Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության Արտաքին գործերի, Համագործակցության երկրների և զարգացման նախարարության Էկոնոմիկայի, գիտության և տեխնոլոգիաների հարցերով գլխավոր տնօրինության ղեկավար Կումար Այերը հունիսի 29-30-ին այցելել են Հայաստան՝ իրենց գնահատանքը հայտնելու պատժամիջոցների շրջանցումը թույլ չտալու հարցում Հայաստանի կողմից ցուցաբերվող հանձնառության համար, հայտնում են ԱՄՆ դեսպանությունից։
Նրանց այցին նախորդել էր Պատժամիջոցների իրականացման հարցերով Եվրոպական Միության հատուկ ներկայացուցիչ Դեյվիդ Օ՛Սալիվանի այցը։

US and UK officials have expressed appreciation for Armenia's commitment to not allowing sanctions to be circumvented
Ambassador James O'Brien, head of the Sanctions Coordination Office of the United States Department of State, and Kumar Iyer, head of the Directorate General for Economy, Science and Technology of the Ministry of Foreign Affairs, Commonwealth of Nations and Development of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, visited Armenia on June 29-30. to express their appreciation for the commitment shown by Armenia in preventing the circumvention of sanctions reports the US Embassy.
The visit of David O'Sullivan, the Special Representative of the European Union for the Implementation of Sanctions preceded their visit.