Սերտացող կապերի լավագույն դրսևորումն է Կանադայի դեսպանության մոտալուտ բացումը Երևանում. վարչապետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին՝ Կանադայի օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Մեր երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները մշտապես հիմնված են եղել ընդհանուր արժեքների և փոխադարձ հարգանքի վրա։ Վերջին տարիներին դրանք առավել մեծ զարգացում են ապրել Հայաստանի՝ կայացող ժողովրդավարությանն աջակցելու՝ Կանադայի հանձնառության և ջանքերի արդյունքում։
Սերտացող կապերի լավագույն դրսևորումն է Կանադայի դեսպանության մոտալուտ բացումը Երևանում, որը վստահաբար նոր ազդակ կհանդիսանա տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության խորացման համար։
Արդյունավետ է ընթանում նաև Հայաստանի և Կանադայի համագործակցությունը բազմակողմ հարթակներում։ Կանադան, որպես միջազգային իրավունքի և իրավակարգի ամրապնդման ջատագով, իր ջանքերն է ներդնում նաև Հարավային Կովկասում կայունության և անվտանգության ամրապնդման ուղղությամբ։
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ և Կանադայի բարեկամ ժողովրդին ազգային օրվա կապակցությամբ և այս տոնական առիթով մաղթում բարօրություն և շարունակական առաջընթաց»:

Лучшим проявлением более тесных связей является скорое открытие посольства Канады в Ереване. Премьер-министр
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Канады Джастину Трюдо по случаю Дня Канады. В сообщении говорится:
«Уважаемый господин премьер-министр,
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю вас с Днем Канады.
Дружеские отношения наших двух стран всегда основывались на общих ценностях и взаимном уважении. В последние годы они получили большее развитие в результате приверженности и усилий Канады по поддержке существующей в Армении демократии.
Лучшим проявлением растущих связей является скорое открытие посольства Канады в Ереване, что, несомненно, станет новым импульсом для углубления взаимовыгодного сотрудничества в различных сферах.
Эффективно развивается также сотрудничество между Арменией и Канадой на многосторонних площадках. Канада, как сторонник укрепления международного права и правопорядка, также направляет свои усилия в направлении укрепления стабильности и безопасности на Южном Кавказе.
Еще раз поздравляю вас и дружественный народ Канады с Национальным праздником и желаю вам процветания и дальнейшего прогресса в этот праздничный день».