Վարչապետն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության պատվիրակությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարության պատժամիջոցների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Ջեյմս Օ-Բրայենի գլխավորած պատվիրակությանը: Վարչապետը գոհունակություն է հայտնել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների զարգացման դինամիկ բնույթից և ընդգծել ԱՄՆ վարչակազմի աջակցությունը՝ մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների առաջմղման գործում:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցերի:
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, հայ-ադրբեջանական սահմանին և ԼՂ-ի հետ շփման գծում Ադրբեջանի սադրիչ և ագրեսիվ գործողություններին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման բանակցությունների ընթացքին, ինչպես նաև հայ-թուրքական գործընթացին վերաբերող հարցեր:

The Prime Minister received the delegation of the US State Department
Prime Minister Nikol Pashinyan received the delegation headed by James O'Brien, head of the US Department of State's Sanctions Coordination Office. The Prime Minister expressed his satisfaction with the dynamic nature of the development of Armenian-American relations and emphasized the support of the US administration in promoting democratic reforms in our country.
The interlocutors referred to the processes in the region and the international arena, as well as various issues of mutual interest.
Issues related to the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh, the Armenian-Azerbaijani border and Azerbaijan's provocative and aggressive actions on the line of contact with Nagorno-Karabakh, the progress of negotiations on the settlement of relations between Armenia and Azerbaijan, as well as the Armenian-Turkish process were discussed.