Միրզոյանը և Բայրամովը համաձայնության են հասել համաձայնագրի մի քանի հոդվածների շուրջ․ ՀՀ ԱԳՆ
Հունիսի 27-29-ը Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը Վիրջինիա նահանգի Արլինգթոն քաղաքի Ջորջ Շուլցի արտաքին գործերի ազգային ուսումնական կենտրոնում անցկացրել են երկկողմ բանակցություններ: Վաշինգտոնում ԱԳ նախարարները հանդիպել են ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և ԱՄՆ նախագահի՝ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանի հետ:
Նախարարներն ու նրանց թիմերը շարունակել են առաջընթացը «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» երկկողմ համաձայնագրի նախագծի շուրջ: Նրանք համաձայնության են հասել համաձայնագրի նախագծի ևս մի քանի հոդվածների շուրջ և գրանցել փոխըմբռնման առաջընթաց՝ միևնույն ժամանակ արձանագրելով, որ մի քանի առանցքային հարցերի շուրջ դիրքորոշումները պահանջում են հետագա աշխատանք:
Երկու նախարարներն իրենց գնահատանքն են հայտնել ամերիկյան կողմին Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունները հյուրընկալելու համար և հայտնել բանակցությունները շարունակելու իրենց հանձնառությունը:

Mirzoyan and Bayramov reached an agreement on several articles of the agreement; RA MFA
On June 27-29, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov held bilateral talks at the George Schultz National Foreign Affairs Training Center in Arlington, Virginia. In Washington, the Foreign Ministers met with US Secretary of State Anthony Blinken and the US President's National Security Adviser Jake Sullivan.
Ministers and their teams continued to make progress on the draft bilateral agreement on "Establishment of Peace and Interstate Relations." They agreed on several more articles of the draft agreement and recorded progress in mutual understanding while noting that positions on several key issues require further work.
The two ministers appreciated the American side for hosting the talks between Armenia and Azerbaijan and their commitment to continue the negotiations.