«Ներկա պահին քաղաքական որոշում կա, որ ես ղեկավարեմ նախընտրական շտաբը». Փամբուխչյանը՝ հետագա պաշտոնավարման մասին
ԱԻ նախկին նախարար, ՔՊ վարչության անդամ Արմեն Փամբուխչյանն անդրադարձել է Երևանի ավագանու ընտրություններին՝ նշելով, որ իրեն է վստահվել ղեկավարել կուսակցության նախընտրական շտաբը։ Փամբուխչյանը նաև հիշեցրել է, որ ինքն այլևս նախարար չի լինելու, քանի որ օրենքով դադարեցվում է ԱԻՆ գործունեությունը․
«Դա նույնպես բարձր պատասխանատվություն ու վստահություն է, որովհետև Երևանի ընտրությունները կարևոր են, և ես, լինելով ՔՊ վարչության անդամ, պետք է ղեկավարեմ այդ շտաբը»,- ասաց Փամբուխչյանը։
Իսկ թե ինչով կզբաղվի ընտրություններից հետո՝ նա նշել է, թե որևէ քննարկում չկա. «Ներկա պահին կա քաղաքական որոշում, որ ես ղեկավարեմ նախընտրական շտաբը։ Իսկ վաղվանից արդեն նախապատրաստական աշխատանքները պետք է սկսեմ»։
Խոսելով իշխանության վարկանիշի մասին՝ Փամբուխչյանն ասել է․ «ՔՊ-ն ունի բավական մեծ ռեյտինգ՝ ի դեմս մեր թեկնածու Տիգրան Ավինյանի»։

«В настоящее время есть политическое решение, что я должен возглавить предвыборный штаб». Памбухчян о дальнейшей работе
Бывший министр МЧС, член правления ГД Армен Памбухчян коснулся выборов в Совет старейшин Еревана, отметив, что ему доверено возглавить предвыборный штаб партии. Памбухчян также напомнил, что он больше не будет министром, так как закон прекращает деятельность МЧС.
« Это также высокая ответственность и доверие, потому что выборы в Ереване важны, и я, как член отдела ГД, должен возглавить этот штаб », - сказал Памбухчян.
Что касается того, что он будет делать после выборов, то он отметил, что обсуждения нет. «В настоящее время есть политическое решение, что я должен возглавить предвыборный штаб. И я должен начать подготовку с завтрашнего дня».
Говоря о рейтинге правительства, Памбухчян сказал: «ГД имеет достаточно высокий рейтинг в лице нашего кандидата Тиграна Авиняна».