«Ներկա պահին քաղաքական որոշում կա, որ ես ղեկավարեմ նախընտրական շտաբը». Փամբուխչյանը՝ հետագա պաշտոնավարման մասին
ԱԻ նախկին նախարար, ՔՊ վարչության անդամ Արմեն Փամբուխչյանն անդրադարձել է Երևանի ավագանու ընտրություններին՝ նշելով, որ իրեն է վստահվել ղեկավարել կուսակցության նախընտրական շտաբը։ Փամբուխչյանը նաև հիշեցրել է, որ ինքն այլևս նախարար չի լինելու, քանի որ օրենքով դադարեցվում է ԱԻՆ գործունեությունը․
«Դա նույնպես բարձր պատասխանատվություն ու վստահություն է, որովհետև Երևանի ընտրությունները կարևոր են, և ես, լինելով ՔՊ վարչության անդամ, պետք է ղեկավարեմ այդ շտաբը»,- ասաց Փամբուխչյանը։
Իսկ թե ինչով կզբաղվի ընտրություններից հետո՝ նա նշել է, թե որևէ քննարկում չկա. «Ներկա պահին կա քաղաքական որոշում, որ ես ղեկավարեմ նախընտրական շտաբը։ Իսկ վաղվանից արդեն նախապատրաստական աշխատանքները պետք է սկսեմ»։
Խոսելով իշխանության վարկանիշի մասին՝ Փամբուխչյանն ասել է․ «ՔՊ-ն ունի բավական մեծ ռեյտինգ՝ ի դեմս մեր թեկնածու Տիգրան Ավինյանի»։

"Currently, there is a political decision that I should head the pre-election headquarters;" Pambukhchyan on further tenure
Armen Pambukhchyan, former minister of the Republic of Armenia and member of the KP board, referred to the Yerevan Council of Elders elections, noting that he was entrusted to lead the pre-election headquarters of the party. Pambukhchyan also reminded that he would no longer be a minister, as the law terminates the Ministry of Emergency Situations activity.
"It is also a high responsibility and trust because the elections in Yerevan are important, and I, being a member of the KP department, must lead that headquarters," Pambukhchyan said.
As for what he will do after the elections, he noted that there needs to be a discussion, "There is a political decision that I should head the pre-election headquarters. And I have to start the preparations from tomorrow."
Regarding the government's rating, Pambukhchyan said: "The KP has quite a high rating in the person of our candidate Tigran Avinyan."