Նախագահն ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ այցելել է դեսպանի կեցավայր
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Անկախության օրվան ընդառաջ այսօր այցելել է Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինի կեցավայր:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպան Քվինին, դեսպանության անձնակազմին և Միացյալ Նահանգների ժողովրդին ազգային տոնի առթիվ և մաղթել հաջողություններ:
Նախագահն ընդգծել է ԱՄՆ աջակցության կարևորությունը անկախացումից հետո Հայաստանի զարգացման և երկրում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականցման գործում:
Զրույցի ընթացքում մտքեր են փոխանակվել հայ-ամերիկյան հարաբերությունների առկա օրակարգի և բազմաշերտ համագործակցության շարունակական զարգացման վերաբերյալ:

The President visited the ambassador's residence on the occasion of the US Independence Day
President of the Republic Vahagn Khachaturyan today visited the residence of Christina Quinn, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States to the Republic of Armenia, ahead of the Independence Day of the United States of America.
President Vahagn Khachaturyan congratulated Ambassador Kvien, the embassy staff, and the people of the United States on the occasion of the national holiday and wished them success.
The President emphasized the importance of US support in developing Armenia after independence and implementing democratic reforms in the country.
During the conversation, ideas were exchanged regarding the current agenda of Armenian-American relations and the continuous development of multi-layered cooperation.