«Եղել են զինատեսակներ, որոնց հետ կապված իրավունքը լիարժեք և ամբողջությամբ Հայաստանին չի պատկանել». վարչապետ
«Զինատեսակների հետ կապված ունեմ ասելիք, բայց դա կասեմ դռնփակ ռեժիմով». հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Այնուամենայնիվ, նա հավելել է, որ դռնբաց ռեժիմով մի քանի բան կասի. «Եղել են զինատեսակներ, որոնց հետ կապված իրավունքը լիարժեք և ամբողջությամբ Հայաստանին չի պատկանել»։
Հարցին՝ խոսքը նաև «Իսկանդերի՞ն» է վերաբերում, վարչապետը չի մանրամասնել՝ նշելով, որ այդ հարցերին կանդրադառնա դռնփակ ռեժիմով։

"There were weapons, the rights related to which did not fully and completely belong to Armenia;" prime minister
"I have something to say about weapons, but I will say it behind closed doors," announced Prime Minister Nikol Pashinyan.
However, he added that he would say a few things in open mode. "There were weapons, the rights related to which did not fully and completely belong to Armenia."
The prime minister did not elaborate on the question of "Iskander" as well, noting that he would address these issues behind closed doors.