ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն անդրադարձել է շաբաթ օրը ՌԴ-ում ռազմական ապստամբության փորձին։ Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանում «Վագների» շուրջը տեղի ունեցողը իրենց ներքին գործն է և այս փուլում Հայաստանին չի վերաբերում։
Սիմոնյանը չբացառեց, որ եթե իրադարձությունները շարունակվեն, կարող են բացասաբար անդրադառնալ տարածաշրջանի վրա. «Բնական է՝ բացասական անդրադարձ կլինի, որովհետև աշխարհի յուրաքանչյուր կետում անհանգիստ իրադարձությունները, հեղափոխության և ապստամբության պես իրադարձությունները դրական չեն կարող լինել, էլ չեմ ասում, որ մենք տարբեր ձևերով, տարբեր պայմանագրերով կապված ենք Ռուսաստանի հետ»,- ասաց նա։
Նա խաղաղություն մաղթեց ռուս ժողովրդին՝ լրագրողների հարցադրումներին ի պատասխան շեշտելով, որ չի պատրաստվում մեկնաբանել ՌԴ-ում տեղի ունեցածը, քանի որ դա նրանց ներքին գործն է։

"They can have a negative impact on the region;" Alen Simonyan on what is happening in Russia
NA Speaker Alen Simonyan referred to the attempted military uprising in Russia on Saturday. According to him, what is happening around "Wagner" in Russia is an internal matter and does not concern Armenia at this stage.
Simonyan did not rule out that if the events continue, they may hurt the region, "Naturally, there will be a negative reflection because in every part of the world, troubled events, events like revolution and rebellion cannot be positive, not to mention that we are connected with Russia in different ways, with different agreements," he said.
He wished peace to the Russian people, stressing in response to journalists' questions that he would not comment on what happened in Russia because it is their internal matter.