ՀՀ-ում է ԱՄՆ պետքարտուղարության ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանը
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարության ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանը Հայաստանում է։
«ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը ողջունում է ԱՄՆ պետքարտուղարության Միջազգային անվտանգության և չտարածման բյուրոյի ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանի այցը Հայաստան։ Ս․թ․ հունիսի 26-27-ի այցի ընթացքում ավագ խորհրդական Ֆրիդմանը կհանդիպի ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների և ոլորտային փորձագետների հետ՝ քննարկելու Հայաստանի անվտանգ ու ապահով էներգետիկ ապագայի հարցում հայ-ամերիկյան համագործակցության հեռանկարները»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Джастин Фридман, старший советник Госдепартамента США, находится в Армении
По сообщению посольства США в Армении, в Армении находится старший советник Госдепартамента США Джастин Фридман.
"Посольство США в Армении приветствует визит Джастина Фридмана, старшего советника Бюро международной безопасности и нераспространения ядерного оружия Государственного департамента США. В ходе визита 26-27 июня старший советник Фридман встретится с высокопоставленными официальными лицами Армении и отраслевыми экспертами, чтобы обсудить перспективы армяно-американского сотрудничества в отношении безопасного и надежного энергетического будущего Армении", - говорится в сообщении.