ՀՀ-ում է ԱՄՆ պետքարտուղարության ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանը
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ ԱՄՆ պետքարտուղարության ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանը Հայաստանում է։
«ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը ողջունում է ԱՄՆ պետքարտուղարության Միջազգային անվտանգության և չտարածման բյուրոյի ավագ խորհրդական Ջասթին Ֆրիդմանի այցը Հայաստան։ Ս․թ․ հունիսի 26-27-ի այցի ընթացքում ավագ խորհրդական Ֆրիդմանը կհանդիպի ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաների և ոլորտային փորձագետների հետ՝ քննարկելու Հայաստանի անվտանգ ու ապահով էներգետիկ ապագայի հարցում հայ-ամերիկյան համագործակցության հեռանկարները»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Justin Friedman, senior advisor of the US State Department, is in Armenia
The US Embassy in Armenia informs that the senior advisor of the US State Department, Justin Friedman, is in Armenia.
"The US Embassy in Armenia welcomes the visit of Justin Friedman, Senior Advisor of the Bureau of International Security and Non-Proliferation of the US Department of State. During the June 26-27 visit, Senior Advisor Friedman will meet with high-ranking RA officials and sector experts to discuss the prospects of Armenian-American cooperation regarding Armenia's safe and secure energy future.