Վարչապետն ընդունել է Կանզասի նահանգապետին և Ազգային գվարդիայի հրամանատարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ Կանզաս նահանգի նահանգապետ Լաուրա Քելլիին և Կանզասի Ազգային գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Մայքլ Վերներդին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Կանզաս նահանգի հետ համագործակցությունը տարբեր ուղղություններով և վստահություն հայտնել, որ տիկին Քելլիի այցը նոր ազդակ կհաղորդի փոխգործակցությանը:
Մասնավորապես, զրուցակիցները քննարկել են տնտեսության, գյուղատնտեսության և ռազմական կրթության ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանն ու խորացմանը վերաբերող հարցեր:
Լաուրա Քելլին շեշտել է Հայաստանի հետ կապերն ամրապնդելու պատրաստակամությունն ու շահագրգռվածությունը:
Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքին: Վարչապետ Փաշինյանն ընդգծել է ԱՄՆ վարչակազմի աջակցությունը՝ ՀՀ կառավարության ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների օրակարգն առաջ մղելու գործում:

The prime minister received the governor of Kansas and the commander of the National Guard
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Governor of the US state of Kansas, Laura Kelly, and the Commander of the Kansas National Guard, Major General Michael Vernerd.
The Prime Minister highly appreciated the cooperation with the state of Kansas in various directions and expressed confidence that Mrs. Kelly's visit would give a new impetus to the association.
In particular, the interlocutors discussed expanding and deepening cooperation in the economy, agriculture, and military education.
Laura Kelly emphasized the willingness and interest in strengthening ties with Armenia.
Reference was made to the process of democratic reforms in Armenia. Prime Minister Pashinyan emphasized the support of the US administration in advancing the RA government's institutional reform agenda.