ունիսի 21-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանին իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նորանշանակ դեսպան դոկտոր Նարիման Մոհամմեդ Շարիֆ Ալմուլլան:
Նախարարի տեղակալը շնորհավորել է դեսպան Ալմուլլային նշանակման առթիվ և մաղթել նրան արգասաբեր աշխատանք և հաջողություն կարևոր առաքելության իրականացման գործում: Վահան Կոստանյանը բարձր է գնահատել հայ-էմիրաթական բարեկամական հարաբերությունների առկա մակարդակը՝ համոզմունք հայտնելով, որ դեսպանն իր նպաստը կբերի երկկողմ օրակարգի ընդլայնմանը։
Զրուցակիցները քննարկել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ, մասնավորապես՝ մի շարք բնագավառներում համատեղ նախագծերի իրականացման հեռանկարները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի մի շարք խնդիրներին: ԱԳ նախարարի տեղակալը դեսպան Ալմուլլային ներկայացրել է Հայաստանի դիրոքորոշումները Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության հաստատման վերաբերյալ, Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը։

The UAE Ambassador handed over his credentials to the Deputy Minister of Foreign Affairs
On June 21, Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan was handed a copy of his credentials by the newly appointed Ambassador of the United Arab Emirates to the Republic of Armenia, Dr. Nariman Mohammed Sharif Almulla.
The Deputy Minister congratulated Ambassador Almulla on his appointment and wished him fruitful work and success in fulfilling his essential mission. Vahan Kostanyan highly appreciated the current level of Armenian-Emirati friendly relations, expressing his belief that the ambassador will contribute to expanding the bilateral agenda.
The interlocutors discussed a wide range of issues of mutual interest, particularly the prospects of implementing joint projects in several fields.
Reference was also made to several issues of the regional and international agenda. The Deputy Foreign Minister presented to Ambassador Almulla the positions of Armenia regarding establishing stability and peace in the South Caucasus; the situation was created due to Azerbaijan's illegal blockade of the Lachin Corridor.