Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԵԽ պաշտոնյայի հետ
Հունիսի 20-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Եվրոպական խորհրդարանի անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթակոմիտեի նախագահ Նատալի Լուազոյի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Քարտուղարը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել, որ ՀՀ-ԵՄ երկկողմ հարաբերությունները կայուն զարգացում են ապրում, որը ներառում է նաև անվտանգության ոլորտը: Ա. Գրիգորյանը բարձր է գնահատել ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեությունը Հայաստանում և ընդգծել, որ այն նպատում է ավելի կայուն ու անվտանգ տարածաշրջան ունենալուն:
Նատալի Լուազոն շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և նշել, որ երկկողմ բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունն ամրացնելու համար անհրաժեշտ է գործուն քայլեր ձեռնարկել՝ մասնավորապես Հայաստանի համար նման դժվարին քաղաքական պայմաններում:

Armen Grigoryan met with the CE official
On June 20, Armen Grigoryan, the Secretary of the RA Council of Security, met with the delegation led by the chairperson of the subcommittee on security and defense issues of the European Parliament, Nathalie Loiseau.
The secretary welcomed the delegation's visit to Armenia and emphasized that RA-EU bilateral relations are developing steadily, including the security sector. A. Grigoryan highly appreciated the activities of the EU civilian mission in Armenia and emphasized that it is aimed at having a more stable and safe region.
Nathalie Loiseau thanked for the reception and noted that it is necessary to take active steps to strengthen bilateral friendly relations and cooperation, especially in such difficult political conditions for Armenia.