Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է գերմանահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանատանը հանդիպել է տեղի հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման ընթացքում Հանրապետության նախագահը մանրամասներ է ներկայացրել տարածաշրջանային իրողությունների և ղարաբաղյան հիմնախնդիրի ներկայիս ընդհանուր իրավիճակի վերաբերյալ:
Նախագահն իր խոսքում ընդգծել է, որ Հայաստանը որդեգրել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատման և հարևանների հետ հարաբերությունները կարգավորելու քաղաքական գիծ:
Վահագն Խաչատուրյանն անդրադարձել է ներհայաստանյան հասարակական քաղաքական զարգացումներին, Հայաստանի տնտեսական կյանքում նկատելի աշխուժությանն ու այս ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին:
Հանդիպմանը նախագահն անմիջական մթնոլորտում զրուցել է ներկաների հետ, պատասխանել նրանց հուզող հարցերին:

Vahagn Khachaturyan met with representatives of the German-Armenian community
President of the Republic Vahagn Khachaturyan met with representatives of the local Armenian community at the Armenian Embassy in Germany.
During the meeting, the President of the Republic presented details about the regional realities and the current general situation of the Karabakh problem.
In his speech, the President emphasized that Armenia has adopted a political line of establishing peace in the region and regulating relations with its neighbors.
Vahagn Khachaturyan referred to the social and political developments in Armenia, the noticeable vibrancy in the economic life of Armenia, and the reforms implemented in this field.