Վահագն Խաչատուրյանը Բեռլինում ներկա է գտնվել Հատուկ օլիմպիական խաղերի բացմանը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը գերմանական կողմի հրավերով աշխատանքային այցով գտնվում է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության մայրաքաղաք Բեռլինում:
Այցի շրջանակներում Հանրապետության նախագահը մասնակցել է Բեռլինում անցկացվող Հատուկ օլիմպիական խաղերի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Խաղերին մասնակցում են նաև Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներ: Միջոցառման ընթացքում նախագահ Խաչատուրյանը ողջունել և կարճատև զրույց է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի և Գերմանիայի ներքին գործերի նախարար Նենսի Ֆեզերի հետ:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Հանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի նախագահի և բարձր ղեկավարության, ինչպես նաև հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Ваагн Хачатурян присутствовал на открытии Специальной Олимпиады в Берлине
Президент Республики Ваагн Хачатурян находится с рабочим визитом в Берлине, столице Федеративной Республики Германии, по приглашению немецкой стороны.
В рамках визита Президент Республики принял участие в церемонии открытия Специальных олимпийских игр, состоявшейся в Берлине.
В играх также участвуют спортсмены, представляющие Армению. В ходе мероприятия Президент Хачатурян поприветствовал и имел короткую беседу с канцлером Германии Олафом Шольцем и министром внутренних дел Германии Нэнси Фезер.
В ходе рабочего визита Президент Республики встретится с Президентом Германии и высшим руководством, а также с представителями армянской общины.