Լիահույս եմ՝ ՀՀ-Մեծ Բրիտանիա ռազմավարական երկխոսությունը գործնական հարթակ կդառնա․ վարչապետի ուղերձը Ռիշի Սունակին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակին՝ ազգային տոնի առթիվ․
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին երկրի ազգային տոնի՝ թագավոր Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Միացյալ Թագավորության հետ բազմաշերտ համագործակցության հետագա զարգացումն ու խորացումը՝ խարսխված ժողովրդավարական արժեքների, գործնական շահերի և փոխադարձ հարգանքի վրա:
Ուրախ եմ արձանագրելու, որ հայ-բրիտանական հարաբերություններում վերջին շրջանում նկատվում է դրական դինամիկա, և այս համատեքստում վերահաստատում եմ հայկական կողմի հանձնառությունը նպաստելու երկկողմ օրակարգի ընդլայնմանը։ Լիահույս եմ, որ վերջերս ազդարարված՝ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա ռազմավարական երկխոսությունը կարևոր և գործնական հարթակ կդառնա երկկողմ փոխգործակցությունը հեռանկարային ուղղություններով համալրելու համար։
ՀՀ կառավարության որդեգրած բարեփոխումների օրակարգի իրականացման համատեքստում բարձր ենք գնահատում Միացյալ Թագավորության շարունակական աջակցությունը և լիահույս ենք, որ այն կկրի տևական բնույթ։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն»։

I sincerely hope that the RA-Great Britain strategic dialogue will become a practical platform; PM's message to Rishi Sunak
RA Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Rishi Sunak, Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, on the occasion of the national holiday.
I warmly congratulate you and the friendly people of the United Kingdom on the national holiday of the country, the birthday of King Charles the Third.
Armenia attaches great importance to the further development and deepening of multi-layered cooperation with the United Kingdom, based on democratic values, practical interests and mutual respect.
I am happy to record that positive dynamics have recently been observed in Armenian-British relations, and in this context I reaffirm the commitment of the Armenian side to contribute to the expansion of the bilateral agenda. I sincerely hope that the recently announced Armenia-Great Britain strategic dialogue will become an important and practical platform for expanding bilateral cooperation in promising directions.
In the context of the implementation of the reform agenda adopted by the RA government, we highly appreciate the continued support of the United Kingdom and we fully hope that it will be of a lasting nature.