Լիահույս եմ՝ ՀՀ-Մեծ Բրիտանիա ռազմավարական երկխոսությունը գործնական հարթակ կդառնա․ վարչապետի ուղերձը Ռիշի Սունակին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակին՝ ազգային տոնի առթիվ․
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին երկրի ազգային տոնի՝ թագավոր Չարլզ Երրորդի ծննդյան օրվա առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Միացյալ Թագավորության հետ բազմաշերտ համագործակցության հետագա զարգացումն ու խորացումը՝ խարսխված ժողովրդավարական արժեքների, գործնական շահերի և փոխադարձ հարգանքի վրա:
Ուրախ եմ արձանագրելու, որ հայ-բրիտանական հարաբերություններում վերջին շրջանում նկատվում է դրական դինամիկա, և այս համատեքստում վերահաստատում եմ հայկական կողմի հանձնառությունը նպաստելու երկկողմ օրակարգի ընդլայնմանը։ Լիահույս եմ, որ վերջերս ազդարարված՝ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա ռազմավարական երկխոսությունը կարևոր և գործնական հարթակ կդառնա երկկողմ փոխգործակցությունը հեռանկարային ուղղություններով համալրելու համար։
ՀՀ կառավարության որդեգրած բարեփոխումների օրակարգի իրականացման համատեքստում բարձր ենք գնահատում Միացյալ Թագավորության շարունակական աջակցությունը և լիահույս ենք, որ այն կկրի տևական բնույթ։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն»։

Я искренне надеюсь, что стратегический диалог Армения-Великобритания станет практической площадкой. Обращение премьер-министра к Риши Сунаку
Премьер-министр РА Никол Пашинян направил премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Риши Сунаку поздравительное послание по случаю национального праздника.
Сердечно поздравляю вас и дружественный народ Соединенного Королевства с национальным праздником страны — днем ​​рождения короля Карла Третьего.
Армения придает большое значение дальнейшему развитию и углублению многопланового сотрудничества с Соединенным Королевством, основанного на демократических ценностях, практических интересах и взаимном уважении.
Рад констатировать, что в последнее время в армяно-британских отношениях наблюдается положительная динамика, и в этом контексте подтверждаю готовность армянской стороны способствовать расширению двусторонней повестки дня. Я искренне надеюсь, что объявленный недавно стратегический диалог Армения-Великобритания станет важной и практической площадкой для расширения двустороннего сотрудничества в перспективных направлениях.
В контексте реализации программы реформ, принятой правительством РА, мы высоко ценим постоянную поддержку Соединенного Королевства и надеемся, что она будет носить долгосрочный характер.
Желаю Вашему Превосходительству доброго здоровья и процветания дружественному народу Соединенного Королевства»