ՀՀ ԱԳՆ-ն խիստ դժգոհություն է հայտնել ՌԴ դեսպանին
Հակարիի կամրջի մոտ ռուս խաղաղապահների ներգրավածությամբ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՌԴ դեսպանի հետ այսօր ԱԳՆ-ում կայացած հանդիպման ժամանակ ներկայացվել է Հայաստանի խիստ դժգոհությունը նշյալ միջադեպի կապակցությամբ: Այս մասին Radar Armenia-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Կոչ է արվել ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ քայլերը միջադեպի հանգամանքները պարզելու և իրավիճակը շտկելու ուղղությամբ:
Հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ էին կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման և ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը  կանխվել էր:

The RA Foreign Ministry expressed its strong displeasure to the Russian ambassador
In connection with the incident with Russian peacekeepers near Hakari bridge, Armenia's dissatisfaction with the incident was presented during today's meeting at the Foreign Ministry with the Russian ambassador. This was reported to Radar Armenia by the RA MFA.
It was called to take all necessary steps to find out the circumstances of the incident and correct the situation.
On June 15, around 08:40, a group of soldiers of the border guard service of Azerbaijan attempted to advance in the direction of the Hakari bridge to plant a flag on the territory of the Republic of Armenia.
As a result of the measures taken by the Armenian side, the advance of Azerbaijani service members and the attempt to plant a flag on the territory of the Republic of Armenia was prevented.