ՀՀ ԱԳՆ-ն խիստ դժգոհություն է հայտնել ՌԴ դեսպանին
Հակարիի կամրջի մոտ ռուս խաղաղապահների ներգրավածությամբ տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՌԴ դեսպանի հետ այսօր ԱԳՆ-ում կայացած հանդիպման ժամանակ ներկայացվել է Հայաստանի խիստ դժգոհությունը նշյալ միջադեպի կապակցությամբ: Այս մասին Radar Armenia-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Կոչ է արվել ձեռնարկել բոլոր անհրաժեշտ քայլերը միջադեպի հանգամանքները պարզելու և իրավիճակը շտկելու ուղղությամբ:
Հունիսի 15-ին՝ ժամը 08:40-ի սահմաններում, Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության մի խումբ զինծառայողներ Հակարիի կամրջի ուղղությամբ առաջխաղացման փորձ էին կատարել՝ ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու նպատակով:
Հայկական կողմի ձեռնարկած միջոցների արդյունքում ադրբեջանցի զինծառայողների առաջխաղացման և ՀՀ տարածքում դրոշ տեղադրելու փորձը  կանխվել էր:

МИД РА выразил резкое недовольство послу России
В связи с инцидентом с участием российских миротворцев у моста Хакари, в ходе состоявшейся сегодня в МИД встречи с послом России было выражено резкое недовольство Армении данным инцидентом. Об этом Radar Armenia сообщили в МИД РА.
Призвано принять все необходимые меры для выяснения обстоятельств произошедшего и исправления ситуации.
15 июня около 08:40 группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвинуться в направлении моста Хакари с целью установки флага на территории Республики Армения.
В результате предпринятых армянской стороной мер была предотвращена попытка выдвижения азербайджанских военнослужащих и водружения флага на территории Республики Армения.