Նիկոլ Փաշինյանն ու Հնդկաստանի դեսպանն անդրադարձել են Երասխում ադրբեջանական կողմի կրակոցներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային:
Վարչապետը ողջունել է տիկին դեսպանին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ և հույս հայտնել, որ նրա ակտիվ գործունեության արդյունքում հայ-հնդկական հարաբերությունները տարբեր ուղղություններով կշարունակեն զարգանալ: Վարչապետի խոսքով՝ ՀՀ կառավարությունը շահագրգռված է Հնդկաստանի հետ կապերի ընդլայնմամբ, այդ թվում՝ տնտեսության, մշակույթի ոլորտներում: Միաժամանակ, վարչապետն անդրադարձել է Երասխում ադրբեջանական կրակի հետևանքով օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի կառուցման շինաշխատանքներում ներգրավված Հնդկաստանի երկու քաղաքացու վիրավորվելու դեպքին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել նրանց:
Դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ կառավարությանը՝ Երասխում վիրավորված Հնդկաստանի քաղաքացիների առողջական խնդիրներին հետամուտ լինելու և ցուցաբերված ուշադրության համար:
Զրուցակիցները քննարկել են բիզնես կապերի ընդլայնման, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, զբոսաշրջության, կրթության, մշակույթի ոլորտներում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր: Կարևորվել է երկու երկրների միջև բարձրաստիճան փոխայցելությունների կազմակերպումը և սերտ կապերի ամրապնդումը:

Премьер-министр Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Индии в Армении Нилакши Саха Синху.
Премьер-министр поприветствовал и поздравил госпожу-посла в связи с вступлением в должность и выразил надежду, что в результате ее активной деятельности армяно-индийские отношения будут и впредь развиваться в разных направлениях. По словам премьер-министра, правительство РА заинтересовано в расширении отношений с Индией, в том числе в сферах экономики и культуры. В то же время премьер-министр коснулся случая ранения двух граждан Индии, причастных к строительным работам металлургического завода, строящегося с иностранными инвестициями, в результате азербайджанского обстрела в Ерасхе и пожелал им скорейшего выздоровления.
Посол Нилакши Саха Синха поблагодарила правительство РА за проявленное внимание к проблемам со здоровьем граждан Индии, пострадавших в Ерасхе.
Собеседники обсудили вопросы расширения деловых связей, взаимодействия в сферах информационных технологий, туризма, образования и культуры. Особое внимание было уделено организации взаимных визитов на высшем уровне между двумя странами и укреплению тесных связей.