ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հայտարարել է, թե Հայաստանի համար «Զանգեզուրի միջանցք»-ի թեման փակ է:
«Սա ակնհայտ է, ընդունելի ու հասկանալի է այն կողմերի համար, ովքեր միջնորդում են բանակցություններում: Այնպես, ինչպես նկարագրվում է Ադրբեջանի կողմից` սուվերեն միջանցք ունենալ ՀՀ տարածքով, նման թեմա չկա ու չի կարող լինել, դա Հայաստանի համար չափազանց անընդունելի է ու Հայաստանը երբեք չի բանակցի սրա շուրջ»,- ասել է նա՝ ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
Խանդանյանի գնահատմամբ, եթե Ադրբեջանը նույն տրամաբանությունն է դնում «Զանգեզուրի միջանցք» բառակապակցությունն արտահայտելիս, ինչ նախկիում էր , դա տարածքային պահանջ է Հայաստանի նկատմամբ. «Ցավալիորեն, Ադրբեջանի նախագահը այն ծավալով, որ ծավալով, որ Հայաստանի վարչապետն է խոսել փոխադարձաբար տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու մասին, դեռևս չի խոսել, խոսքը մակերես նշելու մասին է»։

The topic of "Zangezur Corridor" is closed for Armenia; Khandanyan
Sargis Khandanyan, the NA Foreign Relations Committee chairman, announced that the topic of the "Zangezur Corridor" is closed for Armenia.
"This is obvious, acceptable, and understandable for the parties who mediate in the negotiations. So, as described by Azerbaijan, to have a sovereign corridor through the territory of Armenia, there is no such topic and cannot be; it is extremely unacceptable for Armenia, and Armenia will never negotiate on this," he said in a briefing with journalists at the National Assembly.
According to Khandanyan, if Azerbaijan uses the same logic when expressing the phrase "Zangezuri Corridor" as before, it is a territorial claim against Armenia, "Unfortunately, the President of Azerbaijan has not yet spoken to the extent that the Prime Minister of Armenia has spoken about mutually recognizing territorial integrity; it is about marking the surface."