Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Բելառուսի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին՝ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի,
Ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս այս նշանակալի օրվա՝ Հայաստանի Հանրապետության և Բելառուսի Հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի առիթով։
Վերջին երեք տասնամյակների ընթացքում փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունները նշանավորվել են տարբեր ոլորտներում փոխշահավետ և արդյունավետ համագործակցության առաջանցիկ զարգացմամբ։
Համոզված եմ, որ հայ-բելառուսական համագործակցությունն էլ ավելի խորացնելու փոխադարձ ձգտումը, բարձր և բարձրագույն մակարդակներում ակտիվ երկխոսությունը այսուհետ ևս կնպաստեն երկկողմ օրակարգի ամրապնդմանն ու ընդլայնմանը, ինչպես նաև Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում արդյունավետ համագործակցությանը՝ ի շահ Հայաստանի և Բելառուսի ժողովուրդների։
Հարգելի Ալեքսանդր Գրիգորիի,
Մեր ժողովուրդների համար այս նշանակալի օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություն և ամենայն բարիք, իսկ Բելառուսի բարեկամ ժողովրդին՝ ամենայն բարիք և բարգավաճում»։

Nikol Pashinyan congratulated the President of Belarus
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Belarus, Alexander Lukashenko, on the occasion of the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the two countries. The message states:
"Dear Alexander Grigory,
Please accept my heartfelt congratulations on this significant day, the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the Republic of Belarus.
Over the past three decades, Armenian-Belarusian interstate relations based on mutual respect and trust have been marked by the progressive development of mutually beneficial and practical cooperation in various fields.
I am sure that the mutual desire to further deepen the Armenian-Belarusian cooperation, the active dialogue at the highest and highest levels will contribute to the strengthening and expansion of the bilateral agenda, as well as effective cooperation within the framework of the Eurasian Economic Union, for the benefit of the peoples of Armenia and Belarus.
Dear Alexander Grigori,
On this significant day for our peoples, I wish you good health, success and all the best, and to the friendly people of Belarus, all the best and prosperity."