«Բարեփոխումները, որ արվել են ու արվում են Երևանում, ակնհայտ են». Ալեն Սիմոնյան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը վստահ է, որ Երևանի քաղաքապետի առաջիկա ընտրություններում կհաղթի իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության թեկնածուն՝ Տիգրան Ավինյանը:
«Այն բարեփոխումները, որոնք արվել են ու արվում են Երևանում, ակնհայտ են։ Կառավարության կողմից հատկացվել են գումարներ, որոնց շնորհիվ վերելակներ են վերանորոգվում, ավտոբուսներ են բերվում, կանաչապատում է իրականացվում, մաքրվում են փողոցները, շենքեր են վերանորոգում։ Այդ ամենն անում է Կառավարությունը, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը»,- ասել է նա՝ լրագրողների հետ ճեպազրույցներում։
ԱԺ նախագահը նաև հիշեցրել է  44-օրյա պատերազմից հետո տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունները, որի արդյունքում ՔՊ-ն հաղթեց. «Ես վստահ եմ՝ եթե եկող շաբաթ ընտրություններ լինեն, ՔՊ-ն ավելի շատ ձայն կհավաքի, քան պատերազմից հետո եղած ընտրությունների ժամանակ էր: Մոռանո՞ւմ եք, որ պատերազմից հետո, որ ամենամեծ ցավն էր բոլորի համար, մենք 54 տոկոս ձայն հավաքեցինք, ո՞վ էր դրան հավատում»։

«Реформы, которые проводились и проводятся в Ереване, очевидны». Ален Симонян
Спикер НС РА Ален Симонян уверен, что на предстоящих выборах мэра Еревана победит кандидат правящей партии "Гражданский договор" Тигран Авинян.
«Реформы, которые проводились и проводятся в Ереване, очевидны. Правительство выделило деньги, благодаря которым ремонтируются лифты, привозятся автобусы, проводится озеленение, убираются улицы, ремонтируются дома. Все это делает Правительство, партия «Гражданский договор», — сказал он на брифингах с журналистами.
Спикер НС также напомнил о состоявшихся после 44-дневной войны парламентских выборах, в результате которых победил ГД. «Я уверен, что если на следующей неделе состоятся выборы, ГД наберет больше голосов, чем на послевоенных выборах. Вы забываете, что после войны, которая была самой большой болью для всех, мы получили 54 процента голосов? Кто мог в это поверить?»