Հայաստանը կարևորում է Պորտուգալիայի հետ բարեկամական հարաբերությունները. Վահագն Խաչատուրյան
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալական Հանրապետության նախագահ Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային ազգային տոնի՝ Պորտուգալիայի օրվա կապակցությամբ։
«Հայաստանը կարևորում է Պորտուգալիայի հետ փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված բարեկամական հարաբերությունները։
Համոզված եմ, որ մեր երկրների միջև հաջողությամբ ծավալվող քաղաքական երկխոսությունը կնպաստի հայ-պորտուգալական կապերի և բազմոլորտ համագոր­ծակցության առավել խորացմանն ու ամրապնդմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,-ասվում է ուղերձում:

Армения дорожит дружественными отношениями с Португалией. Ваагн Хачатурян
Президент Республики Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Президенту Португальской Республики Марсело Ребелу де Соуза по случаю национального праздника – Дня Португалии.
«Армения дорожит дружественными отношениями с Португалией, основанными на взаимном уважении и доверии.
Уверен, что успешно разворачивающийся политический диалог между нашими странами будет способствовать дальнейшему углублению и укреплению армяно-португальских связей и многоотраслевого сотрудничества на благо наших народов", - говорится в сообщении.