ՀՅԴ-ն գերագույն ժողով է անում
Հունիսի 9-ին աշխատանքները կսկսի Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության Հայաստանի կազմակերպության հերթական՝ 26-րդ Գերագույն ժողովը. այս մասին հայտնում են ՀՅԴ-ից։
«Այն առաջիկա մի քանի օրերին կքննի ՀՅԴ Հայաստանի կառույցի հաշվետու ժամանակաշրջանի գործունեությունը, կանդրադառնա Հայաստանի և Արցախի Հանրապետություննների առջև ծառացած մարտահրավերներին, կուղենշի կուսակցության Հայաստանի կազմակերպության առաջիկա երկու տարիների գործունեության ռազմավարությունը և մարտավարությունը, ինչպես նաև կընտրի ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմին:
Ժողովի աշխատանքներին կմասնակցեն պատվիրակներ Հայաստանի բոլոր մարզային կառույցներից, ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական, ուսանողական և ուղեկից միություններից, հրավիրյալներ` ՀՅԴ արտերկրի կառույցներից»,- հայտնում են ՀՅԴ-ից:

АРФД проводит верховное собрание
9 июня начинает свою работу очередное 26-е Верховное Собрание Армянской Революционной Федерации Армении. Об этом сообщает АРФД.
«В ближайшие дни совет рассмотрит деятельность структуры АРФД-Армения за отчетный период, вызовы, стоящие перед Республикой Армения и Арцахом, направит стратегию и тактику армянской организации партии на следующие два года, а также изберет Верховный орган АРФД Армении.
В работе собрания примут участие делегаты от всех региональных структур Армении, молодежных, студенческих и товарищеских союзов АРФД Армении, приглашенные из зарубежных структур АРФД.