Միշուստինը հրավիրել է քննարկելու ՀՀ-ում ատոմակայանի կառուցման հնարավորությունը
ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինն այսօր «Եվրասիան մեր տունն է» ցուցահանդեսի այցի ժամանակ հայ գործընկերներին հրավիրել է քննարկելու ՀՀ-ում ատոմակայանի կառուցման հնարավորությունը։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ասել էր, թե «Ռոսատոմն» առաջարկում է կառուցել առնվազն 1,2 հազար մեգավատ հզորությամբ բլոկներ։ Ի պատասխան՝ ռուսական պետական կորպորացիայի ղեկավար Ալեքսեյ Լիխաչովը մանրամասնել է, որ կան նաև ավելի քիչ հզոր ագրեգատներ, որոնք, սակայն ավելի թանկ կարժենան։
Միշուստինն առաջարկել է «Ռոսատոմի» ղեկավարին հրավիրել ԵԱՏՄ երկրների ներկայացուցիչներին և դիտորդներին՝ ծանոթանալու ողջ շղթային։  Միշուստինն առաջարկել է նաև խոսել արտադրողականության գնի, գնային քաղաքականության մասին։

Мишустин пригласил обсудить возможность строительства АЭС в РА
В ходе посещения выставки «Евразия — наш дом» премьер-министр России Михаил Мишустин пригласил армянских коллег обсудить возможность строительства атомной электростанции в Армении.
Премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что «Росатом» предлагает построить блоки мощностью не менее 1,2 тысячи мегаватт. В ответ глава российской госкорпорации Алексей Лихачев уточнил, что есть и менее мощные агрегаты, которые, однако, будут стоить дороже.
Мишустин предложил главе «Росатома» пригласить представителей и наблюдателей стран ЕАЭС для ознакомления со всей цепочкой. Мишустин также предложил поговорить о цене производительности, ценовой политике.