Ալեն Սիմոնյանը Լոնդոնում հանդիպել է Լորդերի պալատի խոսնակին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Լոնդոնում հանդիպել է Լորդերի պալատի խոսնակ Լորդ Մըքֆոլլի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը:
Անդրադարձ է եղել դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյա ձեռքբերումներին, երկկողմ կապերի խթանմանն ուղղված հետագա անելիքներին: Զրուցակիցները քննարկել են ոլորտային փոխգործակցության խորացման և ընդլայնման հնարավորություններն ու առաջիկա ծրագրերը: Առանցքային են համարվել համատեղ օրակարգի առաջմղմանն ուղղված քայլերը:
Կողմերը կարևորել են երկկողմ համագործակցության զարգացումն ու ընդլայնումը, մտքեր փոխանակել հայ-բրիտանական միջխորհրդարանական կապերի վերաբերյալ: Այս համատեքստում ընդգծվել է բարեկամական խմբերի համագործակցված աշխատանքի ակտիվացումը:

Alen Simonyan met the Speaker of the House of Lords in London
RA NA Speaker Alen Simonyan met with Speaker of the House of Lords Lord McFall in London. Ruben Rubinyan, Deputy Speaker of the RA National Assembly, also participated in the meeting.
They have referred to the 30-year achievements of establishing diplomatic relations and the future activities promoting bilateral ties. The interlocutors discussed the possibilities of deepening and expanding the sectoral cooperation and upcoming plans. The steps aimed at promoting the joint agenda were considered vital.
The parties emphasized developing and expanding bilateral cooperation and exchanged ideas on Armenian-British inter-parliamentary ties. In this context, the activation of cooperative work of friendly groups was noted.